Witamy na naszym blogu!

"Szanowni Państwo, witamy na naszym firmowym blogu, który powstał dla wszystkich, którzy – pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa, poszukują pomocy w analizie zagadnień prawnych, mając przy tym trudności ze zrozumieniem, często hermetycznego, prawniczego języka. Jesteśmy tutaj przede wszystkim dla Państwa, z myślą o wszystkich, którzy szukają rzetelnej, specjalistycznej wiedzy. Wszelkie informacje publikowane na blogu będą pisane językiem fachowym, ale jednocześnie będącym przystępnym dla każdego Czytelnika."


Rozwód

Jakie są powody rozwodu w Anglii?


Tak jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, angielskie Sądy nie orzekają rozwodu z winy któregokolwiek z małżonków. Jednakże, muszą mieć podstawę, aby orzec rozwód. W prawie angielskim wyróżnia się pięć powodów, które Sądy biorą pod uwagę. Powody te musza zostać przez osobę wnoszącą o rozwód odpowiednio uzasadnione, aby rozwód został orzeczony. Jeśli Sąd uzna, że powody nie zostały uzasadnione, zwraca pozew do poprawienia. Wiąże się to najczęściej z dodatkowa opłatą sądową i opóźnieniem w przyznaniu rozwodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są powody rozwodu w Anglii, przeczytaj ten artykuł.

10/05/2020

Rozwód | Beata Nowakowska-Mrozek

Jakie są powody rozwodu w Anglii?

Prawnik
Prawnik

Dzień dobry! To jest blog o sprawach w codziennym życiu kancelarii prawnej w Anglii. Będziemy się dzielić z Wami naszym doświadczeniem z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego i pracy. Miło nam Was tu gościć!

NEWSLETTER

@

O NAS

Blog prawnik

Jesteśmy prawnikami, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe w Anglii, wykonują swój zawód w Anglii i z którymi możesz bezpośrednio porozmawiać w języku polskim bez tłumacza.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload