Dziecko

Czy ojciec musi płacić alimenty, aby mieć kontakt z dzieckiem?


Jak wiecie, oprócz spraw rozwodowych, zajmujemy się także kontaktami z dzieckiem, które są częścią prawa rodzinnego w Anglii. Zgłasza się do nas wielu ojców, którzy, po rozstaniu z matką swojego dziecka, potrzebują pomocy przy ustanowieniu kontaktu z dzieckiem. Ci, których nie stać na płacenie alimentów często zadają pytanie: Czy muszę płacić alimenty, aby mieć kontakt ze swoim dzieckiem?

Odpowiedz brzmi: Nie, brak płatności alimentów nie ma wpływu na kontakt ojca z dzieckiem. Główne założenie prawa angielskiego odnośnie kontaktu jest takie, że dziecko i ojciec powinni mieć kontakt ze sobą w odpowiedniej ilości. Dziecko ma prawo do relacji z obojgiem rodziców pod warunkiem, że nie ma powodu, dla którego nie powinno dojść do takiej relacji. Takim powodem może być np. przemoc w rodzinie.

Na pewno niemożność płacenia alimentów przez ojca nie jest powodem, dla którego kontakt z dzieckiem może mu zostać zabroniony. Jeśli dojdzie do rozprawy sądowej, to Sąd nie zaakceptuje niepłacenia alimentów jako powodu zakazu kontaktu z dzieckiem i zwróci na to uwagę.

Dalsze i bardziej szczegółowe informacje o tym jak wnieść sprawę o kontakty z dzieckiem do Sądu w Anglii znajdziesz w kolejnych wpisach.


Podziel się tym postem:

Facebook Twitter Linkedin
Prawnik
Prawnik

Dzień dobry! To jest blog o sprawach w codziennym życiu kancelarii prawnej w Anglii. Będziemy się dzielić z Wami naszym doświadczeniem z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego i pracy. Miło nam Was tu gościć!

NEWSLETTER

@
An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload