Witamy na naszym blogu!

"Szanowni Państwo, witamy na naszym firmowym blogu, który powstał dla wszystkich, którzy – pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa, poszukują pomocy w analizie zagadnień prawnych, mając przy tym trudności ze zrozumieniem, często hermetycznego, prawniczego języka. Jesteśmy tutaj przede wszystkim dla Państwa, z myślą o wszystkich, którzy szukają rzetelnej, specjalistycznej wiedzy. Wszelkie informacje publikowane na blogu będą pisane językiem fachowym, ale jednocześnie będącym przystępnym dla każdego Czytelnika."


Prawo Cywilne

Jak odzyskać dług w Anglii w 4 krokach: krok pierwszy


Jesteśmy wykwalifikowanymi prawnikami angielskimi, którzy uzyskali uprawnienia zawodowe w Anglii, i udzielamy porad prawnych w języku poliskim oraz angielskim. Jako Kancelaria prawna UK specjalizujemy się w sprawach cywilnych, prawa pracy oraz rodzinnych.
Ponieważ dostajemy wiele pytań odnośnie dochodzenia wierzytelności w Anglii, czyli odzyskiwania długu od nieuczciwego dłużnika, to chcemy przybliżyć ten proces. Z uwagi na duże doświadczenie w dochodzeniu wierzytelności opiszemy w naszych artykułach jak wygląda to w praktyce zgodnie z odpowiednimi protokołami prawnymi oraz procedurami sądowymi obowiązującymi w Anglii.
W dochodzeniu wierzytelności w Anglii możemy wyszczególnić cztery kroki:

  1. Formalny list do dłużnika, czyli Letter before action;
  2. Złożenie pozwu do sądu;
  3. Uzyskanie wyroku sądowego;
  4. Dochodzenie wierzytelności na podstawie wyroku sądowego.

09/06/2020

Prawo Cywilne | Beata Nowakowska-Mrozek

Jak odzyskać dług w Anglii w 4 krokach: krok pierwszy

Prawnik
Prawnik

Dzień dobry! To jest blog o sprawach w codziennym życiu kancelarii prawnej w Anglii. Będziemy się dzielić z Wami naszym doświadczeniem z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego i pracy. Miło nam Was tu gościć!

NEWSLETTER

@

O NAS

Blog prawnik

Jesteśmy prawnikami, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe w Anglii, wykonują swój zawód w Anglii i z którymi możesz bezpośrednio porozmawiać w języku polskim bez tłumacza.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload