Bankructwo

Niestety, ale obecna sytuacja ekonomiczna zmusza osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, do podjęcia trudnych kroków, aby pozbyć się z długów. Długi mogą obejmować, np. kredyty hipoteczne, niezapłacone faktury oraz inne rachunki, wobec banków i innych instytucji. Jednym ze sposobów w Anglii, aby to zrobić jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, czyli bankructwa. Jeśli chcesz pozbyć się długów i zacząć życie od nowa, to przeczytaj, jak to zrobić w naszym artykule.

Jak ogłosić upadłość konsumencką, czyli bankructwo w Anglii?

Bankructwo w Anglii

Jeśli masz długi w Anglii i chcesz ich się pozbyć żeby wrócić do Polski lub pozostać w Anglii i nie martwić się o ich spłatę to możemy Ci w tym pomóc poprzez ogłoszenie bankructwa, czyli upadłości konsumenckiej w UK. Jednakże, musisz mieć do tego Insurance Number, czyli faktycznie musisz pracować w Anglii. Procedura opisana w tym artykule odnosi się do osób fizycznych, ponieważ spółki obowiązują inne ustalenia.

Bankructwo w Anglii polega na tym, że wszystkie Twoje długi zostaną umorzone, jeśli nie będziesz w stanie ich spłacić.

Pierwszym krokiem na drodze do ogłoszenia bankructwa w Anglii jest wypełnienie wniosku o bankructwo. Jest to dość długi i skomplikowany wniosek z dużą ilością szczegółowych pytań odnośnie Twojego stanu rodzinnego, majątkowego, zatrudnienia, wydatków itd. Musisz wpisać wszystkie swoje długi do wniosku, aby ich umorzenie stało się skuteczne.

Po wypełnieniu wniosku musisz wnieść odpowiednia opłatę.

Uznanie Cię za bankruta nie następuje automatycznie po wypełnieniu wniosku. Twój wniosek jest następnie rozpatrywany przez urzędnika pracującego dla instytucji zajmującej się sprawami niewypłacalności. Jeśli uzna on, że Twój wniosek jest uzasadniony, to wtedy otrzymasz postanowienie Sadu o tym, że jesteś bankrutem.

Jednakże, w międzyczasie będziesz musiał również porozmawiać z innym urzędnikiem odnośnie Twojego wniosku. Będą Ci zadawane różne pytania mające na celu sprawdzenie, czy nie zataiłeś ważnych informacji. Jest to wywiad, który odbywa się telefonicznie i może być bardzo stresujący.

Jeśli przejdziesz przez cały proces ogłoszenia bankructwa, to zostaniesz wpisany do odpowiedniego rejestru. Po 12 miesiącach będziesz mógł ubiegać się o zwolnienie z bankructwa.

Jak możemy pomoc Ci w ogłoszeniu bankructwa? Pomagamy w wypełnieniu wniosku bankructwo z uwagi na jego złożoność a także przygotowujemy do stresującej rozmowy odnośnie tego wniosku. Dzięki naszej pomocy znacząco zwiększamy szanse na to, że wszystkie Twoje długi zostaną umorzone!

Również po 12 miesiącach od ogłoszenia bankructwa występujemy o dokument potwierdzający, że już nie jesteś bankrutem.

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, to skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload