Rozwód

Jakie są powody rozwodu w Anglii?


Jeśli występujesz o rozwód w Anglii, musisz udowodnić Sądowi rodzinnemu, że Twoje małżeństwo rozpadło się i nie może być uratowane, a w niektórych przypadkach, że nie jesteś w stanie już razem żyć z małżonkiem/małżonką.

Aby to zrobić, musisz podać jeden z pięciu powodów (lub więcej) Sądowi, aby przyznał rozwód. Powody te są następujące:

  1. Zdrada, czyli Twój współmałżonek/współmałżonka popełnili cudzołóstwo z inną osobą. Osoba ta nie musi być w związku małżeńskim. Aby wnieść o rozwód na podstawie zdrady, należy uzyskać jej potwierdzenie na piśmie, co często okazuje się trudne do zrobienia.
  2. Nierozsądne zachowanie, czyli Twój współmałżonek/współmałżonka zachowują się w taki sposób, że nie możesz z nimi już więcej żyć. Nierozsądne zachowanie może to dotyczyć np. fizycznej lub psychicznej przemocy, ale także innych powodów, które są mniej poważne. Ten powód może pomoc przy rozwiązaniu małżeństwa bez zaogniania konfliktu między Tobą a współmałżonkiem/współmałżonką, jeśli uzasadnienie jest sporządzone w odpowiedni sposób. Sąd decyduje tu o rozwodzie na podstawie subiektywnych informacji.
  3. Opuszczenie, czyli Twój współmałżonek/współmałżonka opuścili Cię 2 lata temu. W tym przypadku musi nastąpić Wasza separacja. Jeśli to dość rzadko wykorzystywany powód rozwodu.
  4. 2-letnia separacja, do której wymagana jest zgoda Twojego współmałżonka/współmałżonki. Jeśli nie ma takiej zgody, to Sad nie będzie chciał orzec rozwodu na tej podstawie.
  5. 5-letnia separacja, która nie wymaga zgody drugiej osoby. Tu trzeba zwrócić uwagę na to, jak uwzględnić datę tej separacji, aby Sad uznał ją za ważną.

Wbrew pozorom, nie jest łatwo przygotować wniosek o rozwód tak, aby wyżej wymienione powody zostały prawidłowo przedstawione. Dlatego też około 50% wniosków zostaje odrzuconych przez Sąd za pierwszym razem, co zwiększa czas potrzebny na przeprowadzenie rozwodu oraz stres.

Ponieważ mamy ponad 10-letnie doświadczenie w pomocy przy przeprowadzeniu rozwodu oraz w radzeniu sobie z dodatkowymi komplikacjami związanymi z nim, daj nam znać, jeśli chcesz, aby Twój rozwód przebiegał szybko, sprawnie i bezstresowo.


Podziel się tym postem:

Facebook Twitter Linkedin
Prawnik
Prawnik

Dzień dobry! To jest blog o sprawach w codziennym życiu kancelarii prawnej w Anglii. Będziemy się dzielić z Wami naszym doświadczeniem z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego i pracy. Miło nam Was tu gościć!

NEWSLETTER

@
An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload